Türkiye'deki Üniversitelerle Aynı Ücretle Rusya'da Okumak İster Misiniz?

Rusçayı yerinde öğrenme imkanı

Dünya’da en çok konuşulan 8. Dil olan Rusçayı Rusya’da öğrenin

Türkiye’de Direk Denklik

Rusya’da ilk 1000’de Bulunan Üniversitelerden alınan diplomalar Türkiye YÖK Tarafından direk olarak tanınmakta olup, Öğrenci Rusya’dan Mezun olduğunda Türkiye’de çalışma fırsatı yakalar.

Avrupai Eğitim Sistemi

208 profesör, 605 doçent, 2000’i aşan öğretim üyesi ve 50.000 aktif öğrencisi ile Avrupai ve Gelişmiş eğitim sistemi

Uygun Maliyetli Türkiye Muadilinde Öğrenci Yurtları

Bir çok Rus üniversitesinde bulunan Üniversitenin Kendi Yurtları ile hem sosyalleşme hemde uygun konaklama imkanı.

Avrupa Standartlarında İngilizce Eğitimi

Rusya’da 'en kapsamlı' İngilizce hazırlık ve İngilizce bölümler ile anlamanızı ve konuşmanızı sıfırdan ileri seviyeye kadar geliştirin!

Güvenilir Eğitim Danışmanlığı

Profesyonel hizmet anlayışıyla birlikte, velilerle koordineli bir şekilde öğrencilere Rusya’da en iyi eğitimi alabilmesi için kurumsal danışmanlık desteği sunmak.

Yurtdışı İş Fırsatları

Rusya’da İlk 1000 ve ilk 100 de bulunan bir çok üniversite ile avrupada ve tüm dünyada geçerli olan hem mavi hem kırmızı diploma alma fırsatı.

Yabancı Kültür Öğrenimi vs.

Toplamda 150 Ülkeden 300.000’e yakın yabancı öğrenci ile tecrübe, kültür öğrenimi ve tecrübe kazanımında dünya standartları.

Bölümlerimiz

Yurt dışında üniversite okumak ülkemizde geçen sene öğrencinin ilgisini çekiyor. Rusya’da psikoloji eğitimi görmek, öğrencilerin başlıca tercihleri yer almaktadır. Psikoloji, farklı çalışma alanlarına sahip olmanın yanı sıra aynı zamanda bir hayli köklü ve saygın bir bölümdür.

Rusya’da mimarlık eğitimi son yıllarda öğrenciler artan bir ilgiye sahip. Ancak sınavdan dilediği sonucu alamayan öğrenciler, hayallerini gerçekleştirmek Rusya ülkelere yönelir.

Rus üniversiteleri mühendislik bölümleri ve teknoloji alanındaki araştırmalarıyla tanınmalarına sosyal bilimler, dil ve edebiyat ve güzel sanatlar alanlarında başarılı eğitim kurumlarına sahiptirler.

Eğitim alanında tam anlamıyla bir avantajlar ülkesi haline gelmiş Rusya’da tıp eğitimi almak aslına bakılırsa ülkemizde bir dershaneye gitmenin maliyetiyle eş değer tutulabilir. Amerika ve Avrupa’da diplomanın geçerliliği olması nedeniyle de gençlerin çoğu büyük olasılıkla tıp eğitimini almayı tercih edebilir.

Rusya’da işletme okumak öğrencilere sağladıkları kolaylıklar birlikte büyük bir ilgi görmektedir. Öğrenciler, bu sayede yeni bir kültürü tanıma ve deneyimleme fırsatına sahip olur de yüksek nitelikli eğitim avantajından yararlanırlar.

Rusya’da yazılım mühendisliği, Rusya dünyada bilimsel araştırma yapan ülkelerin merkezi konumunda bulunuyor. Bu sebepten üniversitelerde lisans eğitimine verilen önem üst düzey oluyor. Öğrenciler bu sayede kaliteli ve nitelikli olarak bölüm eğitimlerini alıyorlar.

Rusya’da diş hekimliği eğitimi almak meslek hayatını büyük oranda olumlu etkilemektedir. Eğitim yönünden de oldukça gelişmiş bir ülke olarak, diploma akreditasyonu bakımından geniş bir skalaya sahiptir. Rusya’da okuma maliyetleri, ülkemizde başka bir şehirde üniversite okuma maliyetiyle farklı değildir. Çok köklü üniversitelerin bulunduğu bir ülke olarak Rusya’da eğitim gördükten ister Rusya’da isterseniz de dilediğiniz bir ülkede iş sahibi olabilme imkanını bulabilirsiniz.

Rusya’da üniversitelerin bir bölümünde okumak gayet konforlu olmasıyla dikkat çekerken, eczacılık eğitimi almak oldukça zevkli denilebilir. Rusya’da eczacılık eğitimi almak isteyenler için dünyada denkliği olduğunu belirtmek gerekir. Rusya’daki üniversitelerden alınan diplomalar yurt dışında geçerli olması dışarıdan öğrencinin eczacılık okumasında etkili olmaktadır. Gelecekte iyi bir meslek sahibi olmak isteyenler için Rusya’da eczacılık okumak oldukça cazip olabilmektedir.

Rusya’da inşaat mühendisliği Rusya, üniversite eğitim adına son yıllarda farklı ülke ve milletlerden öğrencilerin üniversite eğitimi için tercih ettiği ülkeler yer almaktadır. Bunun büyük nedenlerinden biri verdiği eğitimin kaliteli ve nitelikli olmasıdır.

-Bütün evraklarınızın yeminli tercümanlar eşliğinde Rusça'ya çevrilmesi

-Bütün evraklarınızın noter tasdikinin yapılması

-Üniversite Başvuru Ücreti

-Okul kabul mektubunun başvurusu ve Kabul mektubu başvuru harç ücreti

-Vize davetiyesi , vize bedeli , vize davetiye kargo bedeli

-1 Yıllık Sağlık Sigortası

-Oturma İzni ücreti

-Hazırlık üniversite ücreti

-Üniversite yurdu konaklama bedeli

-Rusya'da kullanılan sim kart açtırma ücreti ve 1 Aylık paket ücreti

-1 Senelik Danışmanlık Ücreti

-Havaalanı Karşılama Hizmeti

-Yurda yerleşilene kadar ki ulaşım ücreti

-20KG Valiz haklı Uçak Biletiniz

-Rusya’ya gitmeden önce 1 aylık A1-A2 Online Rusça kursu

-Rusya’ya varıldığında öğrencinin 2 günlük Otel ücreti

-Rusya’da  vize uzatma ücreti

-Rusyada yapılacak Covid testi ücreti

Danışmanımız eğitim süresi boyunca Rusya'da olduğu için her zaman telefonla ulaşma imkanınız olacaktır.

 

1-Öğrenci Rusyaya ilk geldiği zaman konaklamasını diğer firmaların aksine hostel yerine tek kişilik lüx otellerde yapmaktadır bu sayede her öğrencinin bir mahremiyet alanı oluşmuş olur ve eşyalarının kaybolması ile ilgili herhangi bir endişe yaşamaz.

2-Rusya’da her üniversinin ve bu üniversitelerin bölümlerinin zorluğu farklıdır ve tecrübemizden ötürü isteyen her öğrencinin sene sonunda sadece rusça seviyesine bakarak bölüm tavsiyesi verebiliyoruz.

3-Sigma Yurtdışı Eğitim danışmanlığı alan her öğrenci Rusyada taksiye nasıl binilir? Hangi atm’den en uygun kurla para çekerim? Harita uygulaması nasıl kullanılır? Para bozdurmak için hangi bankaya gitmeliyim? Gibi sorular için özel olarak hazırlanmış video paketi alıp Rusyaya gittiği zaman herhangi bir sorunla karşılaştığı zaman kendisi reaksiyon verebilecektir.

4-Danışmanımızın olmadığı şehirde çalışmayız bu yüzden geldiğiniz şehirde kalıcı danışmanımıza herhangi bir sorun halinde gönül rahatlığı ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

5-Öğrenci hazırlık senesinden sonra Sigma Eğitim Danışmanlık ile konuşarak bölüm kaydı video paketini alarak kendi bölüm kaydını kendisi yapabilmektedir.

 

1-Ön kayıt bedeli 1500$ olmak ile beraber Sigma Eğitim Danışmanlığından kaynaklanan herhangi bir hatada ücretin 100% iadesi yapılmaktadır.

2-Paket içerisindeki maddelerin hepsi birbiri ile bağlantılı olduğundan paket içerisinde ekleme veya çıkarma yapılmamaktadır.

3-Rusyada okunan her Üniversitenin kendi yurtları vardır ve öğrenci üniversite seçimi yapmadan hemen önce Sigma Eğitim öğrenciye yurtlarla ilgili bilgi ve fotoğraf sağlamaktadır bu yüzden öğrenci Rusyaya gitti zaman yurtlarla ilgili beklentisini yüksek tutmamalıdır.

4-Covid ve Aşırı talepten dolayı Vize uzatma ve Davetiye konusunda gecikmeler yaşanabilmektedir ve öğrencinin bu konuda sabırlı olmasını tavsiye ediyoruz.

5-Bazı Üniversitelerde yurt odaları konusunda öğrencilerimize ayrıcalık tanımaktayız ama yine bazı Üniversitelerde Yurt odaları Yurt müdürleri tarafından tahin edilmektedir ve bu konuya karışamamaktayız.

6-Öğrenci 1500$ Ön kayıt ödemesini yaptıktan sonra evraklarının hazırlanmasını bekler ve Üniversite kaydı yapılır. Kayıt kesinleştikten sonra öğrenciden geriye kalan %50lik ücret alınır ve öğrencinin davetiyesinin çıkması ardından geriye kalan ücret Sigm Eğitim Danışmanlığı tarafından alınır.

7-Öğrenci eğer kendi kendine vazgeçerse 1500$lık Ön kayıt bedelinin iadesi yapılmaz.

8-Öğrencilerin bütün ödemeleri zamanında yapılması tavsiye edilir geç ödemeden dolayı kaynaklanan bir sorunda Sigma Eğitim Danışmanlığı herhangi bir sorumluluk Kabul etmez.

Sınırlı Kontenjan Dolmadan Hemen Başvurun