St. Petersburg Devlet Üniversitesi

St. Petersburg Devlet Üniversitesi Hakkında

  1. yüzyılda Rus Çarı Büyük Petro tarafından kurulan ve Rusya’nın ilk üniversitelerinden biri olarak günümüze gelen St. Petersburg Devlet Üniversitesi pek çok ünlü şahsiyetin de eğitimini tamamladığı bir okul olarak bilinmektedir. Üniversite birçok yönden dünyadaki eğitim yuvalarından farklı bir yere sahiptir. Kendi derecelendirme sertifika biçimlerini oluşturmuş ve eğitim standartlarına göre buna uygun eğitim vermeyi ilke edinmiştir. Rusçayı en rahat şekilde öğrenebileceğiniz okullardan biri olması nedeniyle tercih edebileceğiniz bir eğitim sistemine sahiptir. Bir yabancı olarak Rusya’da okumaya karar vermiş ve okul olarak bu üniversiteyi seçmişseniz, her seviyeye göre açılmış sınıflarda dil eğitimi alabilme imkanınız bulunmaktadır. St. Petersburg Devlet Üniversitesi başvuru şartlarını yerine getirenlere farklı herhangi bir sınava gerek duyulmamaktadır. Türkiye’den buraya üniversite okumak için gelmeyi düşünenler için ülkemizde yapılan üniversite sınavının haricinde ekstra bir sınav sonucuna bakılmamaktadır. Bu okuldaki öğrencilerin öğrenci yaşamı konusunda çok şanslı olduklarını belirtmek gerekiyor. Ekonomik açıdan oldukça cazip bir kentte bulunması ve sosyal, tarihi ve kültürel açıdan da pek çok zenginliğinin de bulunmasıyla cazip bir üniversitedir. Şehir merkezine öğrenciler genelde trenle ulaşım sağlamaktadır. Tarihi dokunun kentte bu kadar yaygın olmasıyla öğrencilerin keşfedeceği pek çok geçmişten günümüze yer mevcuttur. Ulaşımın gayet ucuz olmasıyla da üniversite hayatında şehri keşfetmek hiç zor değildir. Öğrenci kulüplerinin etkinlikleriyle de renkli bir üniversite hayatı yaşamak mümkündür.

St. Petersburg Devlet Üniversitesi Başvuru ve Kabul Şartları

Bu okulda üniversite eğitimi almak için lise mezunu olmanız yeterli görülmektedir. Pek çok ülkeden St. Petersburg Devlet Üniversitesi’ne yüzlerce uluslararası öğrenci bu okula davet edilmektedir. St. Petersburg Devlet Üniversitesi kabul şartları titizlikle yerine getirildiğinde burada okumaya hak kazanabilirsiniz. Rusya’daki en kaliteli eğitimi veren üniversitelerden biri olarak geçmişteki not ortalamaları ve istedikleri bölümlerin şartları da dikkate alınmaktadır. Güncel başvuru tarihlerini kaçırdığınızda not ortalamanız ne kadar yüksek olursa olsun okula başvurabileceğiniz süre zarfı dolmuş olacaktır.

St. Petersburg Devlet Üniversitesi Bölümler ve Ücretleri

St. Petersburg Devlet Üniversitesi bölümleri tıptan ekonomiye kadar geniş bir yelpazede yer almaktadır. Master programı da pek çok bölümde bulunmakta ve kontenjana göre öğrenci alabilmektedir. Bölümlere göre ücretlendirme de değişmektedir.

BölümlerÜcret $
TIP$4.500
Dişçilik$4.400
Astronomi$3.800
Biyomühendislik Teknolojileri$4.100
Fizik$4.150
Matematik$4.100
Matematik Ve Bilgisayar Bilimleri$4.100
Modern Programlama$4.100
Programlama Teknolojileri$3.150
Modern Programlama$4.200
Yazılım Mühendisliği$3.300
Petrol Mühendisliği$4.150
Grafik Dizayn$4.200
Ekonomi$4.700
İşletme$4.900
Uluslararası İşletme$7.000
Kamu Yönetimi$7.600
Psikoloji$3.650
Hukuk$3.400
Hukuk (Online Uzaktan eğitim)$7.000
Uluslararası İlişkiler$4.850
Tarih$3.200

Kategoriler

Son Yayınlanan Yazılar

Rusyada Okumak Hakkında

Diğer Üniversiteler

İletişim

Canlı Destek
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Nasıl Yardımcı olabilirim?