Kazan Veterinerlik Üniversitesi

Kazan Veterinerlik Üniversitesi Hakkında

Kazan Veterinerlik Üniversitesi, Rusya’da eğitim veren, dünyanın dört bir yanından öğrenci kabulünde bulunan ve Rusya ve Avrupa’nın gelişkin öğretim üyeleri kazanmasını hedefleyen son derece prestijli bir üniversitedir.

Üniversitenin hedefleri, rahat ve etkin bir eğitim ile alanında son derece yetkin ve prestijli öğrenciler ve öğretim üyeleri yetiştirerek araştırma faaliyetlerini arttırmak ve eğitim verdiği alanlarda kalkınmayı sağlamaktır.

Üniversite, başlangıçta vermiş olduğu Rus dili eğitimi ile de öne çıkmaktadır. Öğrencilerine 6 aydan 1.5 yıla kadar değişiklik gösterebilen bir dil eğitimi veren üniversite, telaffuz ve akıcı konuşma hususunda oldukça kaliteli ve donanımlı bir eğitim vermektedir.

Kazan Veterinerlik Üniversitesi Başvuru ve Kabul Şartları

Kazan Veterinerlik Üniversitesi başvuru son derece basit bir şekilde yapılabilmektedir. Giriş sınavı ve mülakatların sonuçlarına bağlı olarak başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir. Okulun eğitim dili Rusça olacağı için bir kursa giderek dili desteklemek son derece faydalı olacaktır. Üniversitenin vermiş olduğu dil hazırlık eğitimi de son derece faydalıdır.

Kimlik ya da vatandaşlık belgesi, diploma, sağlık raporu ve vesikalık fotoğraflar başvuru gerçekleştirirken öncelikli olarak önem arz eden belgelerdir. Üniversiteye eğitim başvurusu yılda iki kez yapılmaktadır. Hazırlık sınıfı harici toplamda 4 senelik bir eğitim verilir.

Okula gidebilmek için pasaport ve vize işlemlerini de gerçekleştirmiş olmak gerekmektedir. Kazan Veterinerlik Üniversitesi kabul şartları aslında son derece makuldür. Başvuru tarihlerini kaçırmadan, gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayarak yapılan başvurularda gerekli koşullara uygunluk tespit edildiği takdirde üniversiteye giriş mümkün olmaktadır. Yapılan mülakatlardan da olumlu sonuç alınması durumunda üniversitenin eğitim programlarına kayıtlanma gerçekleştirilmektedir.

Kazan Veterinerlik Üniversitesi Bölümleri ve Ücretleri

Kazan Veterinerlik Üniversitesi bölümleri son derece çeşitliliklerle doludur. Veterinerlik eğitimi haricinde de Kazan Federal Üniversitesi başlığı altında uluslararası ilişkiler, diş hekimliği, yazılım mühendisliği, psikoloji, felsefe ve daha pek çok farklı alanda eğitim veren Kazan Federal Üniversitesi, öğrencilere sunmuş olduğu bölüm çeşitliliği ile de oldukça dikkat çekiyor.

Kazan Üniversitesi’nde veterinerlik bölümünün yıllık ücreti 1500 dolara denk geliyor. Eğer ki bu fiyata hazırlık paketi de eklenirse 3500 dolarlık bir ödeme yapmak gerekiyor. Kazan Üniversitesi, hazırlık paketini en uygun fiyata veren üniversite olarak da biliniyor. Kişilerin başvuru sırasında ve sonrasında harcayacakları parayı da kenarda hazır tutmaları öneriliyor.

BölümlerÜcret $
Veterinerlik$1.500

Kategoriler

Son Yayınlanan Yazılar

Rusyada Okumak Hakkında

Diğer Üniversiteler

İletişim