Ural Federal Üniversitesi

Ural Federal Üniversitesi Hakkında

Ekaterinburg’da vermiş olduğu önde gelen eğitimlerle dikkat çeken Ural Federal Üniversitesi dünyanın farklı pek çok bölgesinden öğrenci kabulünde bulunmaktadır. Son yıllarda hızlı bir yükseliş yaşayan ve güzel bir ivme yakalayan üniversite Rusya’da eğitim veren iyi okullar arasında adından bahsettirmektedir.

Ural Federal Üniversitesi, Türkiye’deki pek çok üniversite ile anlaşmalı olup öğrenci değişim programları aracılığı ile Türkiye’den pek çok öğrenci alımı yapmaktadır. İlk senesinde öğrencileri eğitim dili Rusça olduğu için hazırlık fakültesine alan okul, son derece kaliteli bir dil eğitimi vermektedir. Bölüm girişleri için Rusya Üniversite Hazırlık Sertifikası almak zorunludur. Eğitimini Rusya’da alan öğrenciler ikinci dönem ve sonrasında alan dersleri almaya başlayabilmektedir.

Ural Federal Üniversitesi Başvuru ve Kabul Şartları

Ural Federal Üniversitesi başvuru şartları Rusya’da bulunan çoğu üniversiteyle benzerdir. Okula girebilmek için pasaport, vize, transkript belgesi, vesikalık fotoğraf, diploma, sağlık raporu ve T.C. kimlik fotokopisi gibi belgeleri istenmektedir. Kişiler gerekli belgeleri ayarladıktan sonra başvuru formu doldurarak değerlendirmeye alınmaktadır.

Ural Federal Üniversitesi kabul şartları son derece kapsamlıdır. Gerekli belgeleri bulundurmak, bölüme uygunluk, gerekli dil yetisini geliştirebilmek en önemli şartlardır. Kişiler okula kabul edilmek için öncelikle başvuru formlarını eksiksiz doldurup gerekli belgeleri üniversite yönetimine sunmalıdır. Sonrasında değerlendirmeye alınan öğrenciler uygun oldukları tespit edildikleri takdirde üniversite içi öğrenimlerine başlayabilirler.

Ural Federal Üniversitesi Bölümler ve Ücretleri

Ural Devlet Üniversitesi bölümleri, oldukça çeşitlidir. Farklı pek çok alanda ders veren üniversitede bölüme göre fiyat farkı da oluşabilmektedir. Mimarlık, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği gibi bölümler için belirlenen fiyat 3300 dolarken, bilgisayar mühendisliği, malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği gibi bölümlerin fiyatları 3600 dolar olarak belirlenmiştir.

Üniversite içerisinde yıllık ücreti en fazla olan bölüm İngilizce uluslararası ekonomi ve işletme bölümüdür. Bu bölüm için yıllık 5200 dolar ödeme yapmak gerekmektedir. En az yıllık ödeme alan bölüm ise 2750 dolar ile siyaset bilimleri bölümüdür. Bölümlere ait fiyatlar üniversitenin resmi sitesinde ya da başvuru sitelerinde liste hâlinde öğrenci bilgisine sunulmaktadır. Yıllık ücretlere ek olarak hazırlık paketleri alınacaksa fiyatta değişiklik görülebilmektedir. Ayrıca hazırlık işlemleri için gerekli ücretleri de öğrencinin planlayıp kenara ayırması gerekmektedir.

BölümlerÜcret $
Mimarlık$3.150
Yazılım Mühendisliği$3.050
Kimya Mühendisliği$3.050
İnşaat Mühendisliği$3.050
Elektrik Mühendisliği$3.050
Elektrik ve Nanoelektronik$3.050
Nanoteknoloji Ve Mikrosistem Mühendisliği$3.200
Makine Mühendisliği$3.050
Enerji Üreten Makine Mühendisliği$3.050
Kalite Yönetimi$3.000
Bilgisayar Güvenliği$3.000
Tasarım,Dizayn$3.200
Tarih$2.800
Fizik$3.000
Kimya$3.000
Matematik$3.000
Beden Eğitimi,Besyo$3.200
Gazetecilik$3.200
İşletme$3.200
Ekonomi$3.300
Uluslararası İlişkiler$3.200
Halkla ilişkiler Ve Reklamcılık$3.000
Turizm$2.800

Kategoriler

Son Yayınlanan Yazılar

Rusyada Okumak Hakkında

Diğer Üniversiteler

İletişim

Canlı Destek
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Nasıl Yardımcı olabilirim?