Kazan

Yurt dışında yaşamak veya eğitim almak isteyen pek çok kişi bu imkanı sunan şehirleri ve ülkeleri detaylı bir şekilde incelemektedir. Kazan, yapılan bu incelemelerde değerlendirilen şehirler arasında yer almaktadır.

Gerek eğitimi gerekse de yaşam şartları gibi pek çok konuda incelenen bu şehir, Rusya topraklarındadır. Pek çok kaynak üzerinden inceleyebileceğiniz bu şehir ile alakalı diğer tüm bilgilere aşağıda bulunan alt başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Kazan Hakkında Bilgi

Tarihine bakıldığı zaman oldukça köklü bir yapıya sahip olan Kazan şehri, günümüzde Rusya sınırları içerisindedir. Rusya’ya bağlı olmasının yanı sıra yine bu topraklarda olan Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin de başkentidir.

Adını Kazanka nehrinden alan Kazan şehri, Rusya’nın en büyük 10 şehrinden biri olmakla birlikte camiler şehri olarak da adlandırılmaktadır. Son verilere göre yaklaşık 2 milyon nüfusa da ev sahipliği yapmaktadır.

Kazan’da Eğitim

Kazan’da eğitim şartları, bahsi geçen bu şehirde eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından zaman zaman ele alınan içeriklerden birisidir. Eğitim açısından önde gelen şehirlerden biri olan Kazan, %99.9 okuma oranına sahiptir.

Aynı zamanda şehrin en ünlü üniversitesi Kazan Devlet Üniversitesidir ve bu üniversitede Rikov, Tolstoy, Lenin gibi ünlü isimler de eğitim almıştır. Bu köklü üniversite dışında küçüklü büyüklü daha 15 farklı üniversite seçeneğinin olduğunu da görebilirsiniz.

Kazan’da Ulaşım

Eğitim şartlarının yanı sıra Kazan’da ulaşım seçenekleri de bu şehre gelmek isteyen pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Türkiye’den direkt ulaşımın olması sayesinde kolaylıkla Kazan şehrine ulaşmak mümkündür.

Rusya’nın başkenti Moskova’dan ise yataklı tren ile yaklaşık 10 saatlik süre sonunda Kazan şehrine ulaşabilirsiniz. Şehir içi ulaşımlara bakıldığı zaman tramvay, metre ve otobüs gibi pek çok ekonomik seçeneğin olduğunu da görebilirsiniz.

Kazan’da Gezilecek Yerler

Birden fazla görülmesi ve gidilmesi gereken yerlere sahip olan Kazan, başta aqua park hizmeti ile merak edilmektedir. Yaz kış hizmet vermesi sayesinde bahsi geçen bu konumu ziyaret edebilirsiniz.

Aqua park dışında mutlaka görmeniz gereken diğer yerler ise Kulşerif Camii, Süyümbike Kulesi gibi birden fazla adres bulunmaktadır. Yaz aylarında Kazan’ı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız mutlaka gezi planlarınızın içerisine limanlardan kalkan tekne turlarını da eklemelisiniz.

Kategoriler

Son Yayınlanan Yazılar

Rusyada Okumak Hakkında

İletişim

Canlı Destek
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Nasıl Yardımcı olabilirim?