St Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi

St Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi Hakkında

1899 yılında kurulan üniversite, Rusya’nın en köklü ve en kaliteli üniversitelerinden birisi olarak bilinmektedir. Okul bünyesinde lisans, yüksek lisans, doktora eğitimleri de bulundurmaktadır ve üniversite bünyesinde tam 27.000 öğrenci bulunmaktadır. Dünyanın farklı pek çok noktasından gelen öğrencileri ile üniversite, içerisinde etnik çeşitliliği de bulundurmaktadır.

Rusya’da mühendislik alanında en kaliteli eğitim veren ve Türk öğrenciler tarafından da en sık tercih edilen St Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi, Türk inşaat alanında önemli firmalardan biri olan Rönesans Holding ile de staj anlaşması bulunduruyor. Bu sebeple istihdamda kolaylık sağlayarak daha çok Türk öğrenciyi bünyesinde topluyor.

St Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi Başvuru ve Kabul Şartları

St Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi başvuru yapmak çok kolaydır. Gerekli belgeler; pasaport ve vizenin ayarlanması, vesikalık fotoğraf, diploma aslı, vatandaşlık belgesi ya da T.C. kimlik fotokopisi, transkript ve sağlık raporudur.

Bu belgeleri hazırlayıp başvuru tarihleri içerisinde başvuruda bulunan kişiler değerlendirilmeye alınarak mülakatlara sokulmaktadır. Gerekli onaylardan geçen öğrenciler okul bünyesine alınmaktadır. St Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi kabul şartları uygunluğu olan herkesin okulda eğitim görmeye başlaması mümkün olmaktadır. Okulda her lisans eğitimi öncesi derslerin verildiği eğitim dili olan Rusça hazırlık sınıfları bulunmaktadır.

St Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi Bölümler ve Ücretleri

St Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi bölümleri oldukça çeşitlidir. Lisans, yüksek lisans gibi farklı düzeylerde eğitim veren okulda çevre mühendisliği, uçak mühendisliği, elektrik mühendisliği, makine mühendisliği gibi farklı mühendislik bölümlerinde ve uluslararası düzeyde hukuk, ekonomi, işletme, mütercimlik, edebiyat gibi farklı pek çok alanda eğitim verilmektedir.

Bölüme göre ücret değişiklikleri görülmektedir. Çoğu bölümün yıllık ücreti 3300 dolar olarak belirlenmiştir. En düşüğü 3200 dolar olan eğitim ücretlerinde 4000 dolar ve üstünde yıllık ücret belirlemelerine de rastlanabilmektedir. Örneğin astronomi ve uzay bilimleri bölümü 4300 dolarken enerji mühendisliğinin yıllık ücreti 3300 dolar olarak belirlenmiştir. Seçilen bölüme göre ve ayarlanan okul yurtlarına göre fiyatta artışa rastlanabilmektedir. Aynı zamanda pasaport ve vize işlemlerinde, gerekli belgelerin hazırlanmasında harcanacak tutarlar da başvuru yapacak olan kişi tarafından önceden hazırlanması beklenen masraflar olarak görülüyor.

BölümlerÜcret $
Mimarlık$3.150
Yazılım Mühendisliği$3.050
Kimya Mühendisliği$3.050
İnşaat Mühendisliği$3.050
Elektrik Mühendisliği$3.050
Elektrik ve Nanoelektronik$3.050
Nanoteknoloji Ve Mikrosistem Mühendisliği$3.200
Makine Mühendisliği$3.050
Enerji Üreten Makine Mühendisliği$3.050
Kalite Yönetimi$3.000
Bilgisayar Güvenliği$3.000
Tasarım,Dizayn$3.200
Tarih$2.800
Fizik$3.000
Kimya$3.000
Matematik$3.000
Beden Eğitimi,Besyo$3.200
Gazetecilik$3.200
İşletme$3.200
Ekonomi$3.300
Uluslararası İlişkiler$3.200
Halkla ilişkiler Ve Reklamcılık$3.000
Turizm$2.800

Kategoriler

Son Yayınlanan Yazılar

Rusyada Okumak Hakkında

Diğer Üniversiteler

İletişim

Canlı Destek
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Nasıl Yardımcı olabilirim?