Rusya’da Eczacılık Eğitimi Veren Üniversiteler

Rusya’da üniversitelerin herhangi bir bölümünde okumak gayet konforlu olmasıyla dikkat çekerken, eczacılık eğitimi almak da oldukça zevkli denilebilir. Rusya’da eczacılık eğitimi almak isteyenler için dünyada denkliği olduğunu da belirtmek gerekir. Rusya’daki üniversitelerden alınan diplomalar yurt dışında geçerli olması da dışarıdan pek çok öğrencinin eczacılık okumasında etkili olmaktadır. Gelecekte iyi bir meslek sahibi olmak isteyenler için Rusya’da eczacılık okumak oldukça cazip olabilmektedir. Buradan mezun olanlar istedikleri yerde kolayca iş bulabilme ve iş yerlerini açabilme imkanına sahiptir. Hem teorik hem de pratik olarak üst düzey eğitim almak isteyenler Rusya’daki üniversitelerin eczacılık fakültelerine başvurabilirler.

Rusya’da eczacılık eğitimi almak isteyenlere diğer pek çok bölümde olduğu gibi sınavsız kabul imkanı sunulmaktadır. Bunun yanında diğer ülkelerde pek çok üniversiteden düşük maliyetli olması da pek çok öğrenci için avantaj oluşturmaktadır. Hem Rusya’da hem Türkiye’de çok geniş imkanlara sahip olan öğrenciler hem burs hem de lisans eğitimi esnasında çalışma şartlarından da yararlanabilmektedir. Dünyanın pek çok yerinde güvenilirlik sağlayan Rus üniversiteleri eczacılık bölümüyle Avrupa ve Asya’da tercih edilir hale gelmiştir. Eğitim, konaklama, ulaşım gibi masrafların da son derece düşük olması, Rusya’da eczacılık okuma konusunda rahatlıkla tercih edilebilir haldedir. Prestij açısından dünyada en iyi eğitimi veren üniversitelerden birinde okuma geleceğe yatırım konusunda olumlu katkı sağlamaktadır.

Rusya’da Eczacılık Eğitimi Koşulları

Eczacılık çok revaçta olan bir meslek olması nedeniyle Rusya’da da rağbet görmektedir. Ülkemizde eczacılık eğitimi hem sınav sisteminin zor olmasından hem de yurt dışında bu meslek dalının daha gelişmiş şekilde yapılmasından dolayı, eczacılık okumak isteyenlerin daha çok yurt dışına yöneldiği görülmektedir. Rusya bu anlamda hem daha çok seçenekli bir eğitim sistemini benimsemekte hem de teorinin yanında, öğrencilerin pratik yapmalarını sağlayan pek çok imkanı da sunmaktadır. Rusya’da eczacılık fakültesi bulunan üniversitelere kabul edilmek için birbirinden farklı kriterler söz konusu olmaktadır. Burada eczacılık eğitimi almak isteyen öğrencilerin profesyonel bir danışmanlık firmasından destek alması da oldukça avantajlı olacaktır. Belirlenen başvuru tarihleri arasında üniversiteler başvuru yapmak ve bu tarihleri aşmamak gerekir. Her üniversitenin eczacılık fakültesi de değişiklik göstermektedir.

ÜniversitelerBölümlerÜcret $
Kazan Federal ÜniversitesiEczacılık$4.550
Lomonosof Moskova Devlet ÜniversitesiEczacılık$4.500

Kategoriler

Son Yayınlanan Yazılar

Rusyada Okumak Hakkında

İletişim

Canlı Destek
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Nasıl Yardımcı olabilirim?