Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi

Rusya’nın prestijli akademik eğitim veren, Avrupa’da ve Rusya’da geçerliliği olan Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi, köklü ve uzun yıllara dayanan akademik geçmişli bir okuldur. Rusya’nın en köklü okullarından birisi olan üniversite, her yıl vermiş olduğu onlarca mezun ile akademik alanlarda oldukça başarılı öğrenciler yetiştirerek bilimsel anlamda ilerleme kaydedilmesini sağlıyor.

Üniversitenin öncelikli hedefi Rusya ve Avrupa’da nitelikli akademik personeller, öğrenciler ve öğretmenler yetiştirmek. Oldukça geniş bir eğitmen kadrosu bulunan, Amerika’daki 16 üniversite ile akademik anlamda işbirliği kuran okul, uluslararası pek çok başarıya imza atmıştır. Türkiye’de Sakarya Üniversitesi ile de işbirliği bulunan üniversite, mimarlık ve inşaat mühendisliği alanlarında İngilizce lisans eğitimi alan öğrencilerine çift diploma vermesiyle de dikkat çekmektedir.

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi, Rusça eğitim dili kullanmaktadır. Bu sebeple ilk olarak okulda Rusça hazırlık eğitimi öğrencilere sunuluyor.

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi Başvuru ve Kabul Şartları

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi başvuru, son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır. 3 Nisan ve 29 Eylül tarihleri içerisinde üniversiteye başvuru yapmak gerekiyor. Başvuru tarihini geçiren kişiler ancak sonraki sene yeniden kayıt işlemleri yapabilmektedir. Bu sebeple başvuru yaparken belirlenmiş tarih aralıklarına dikkat etmek gerekmektedir.

Başvuru yaparken gerekli olan bazı belgeler vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkün:

10 Adet 3×4 ölçülerinde arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf
Pasaport (En az 18 ay boyunca geçerlilik süresi olmalıdır.)
Aids testi (Özel hastanelerde tek günde sonucu almak mümkündür)
Diplomanın aslı
Transkript (not dökümü) aslı (ıslak imzalı)

Bu belgeleri hazırlayıp gerekli işlemleri hallederek üniversite başvurusu yapmak son derece kolaydır. Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi kabul şartları eğer ki doğru algılanmazsa ve gerekli işlemler yapılmazsa, başvuru geçersiz sayılarak olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi Bölümler ve Ücretleri

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi bölümleri, oldukça çeşitlidir. İnşaat üniversitesi altında inşaat mühendisliği, mimarlık, grafik tasarım, şehir planlama, çevre mühendisliği, imar ve restorasyon, iç mimarlık ve çevre tasarımı ve bilgi sistemleri ve teknolojileri bölümleri bulunmaktadır.

İnşaat mühendisliği yıllık 2000 dolara denk gelmektedir. Mimarlık, grafik tasarım, imar ve restorasyon ve şehir planlama 2100 dolar; çevre mühendisliği 1800 dolar; iç mimarlık ve çevre tasarımı ve bilgi sistemleri ve teknolojileri ise yıllık 2300 dolara denk gelmektedir. Bu ücretlere ayrıca aylık yurt ücretlerini de eklemek mümkün olmaktadır. 

BölümlerÜcret $
Mimarlık$1.950
Grafik Tasarım$3.250
İç Mimarlık$1.950
Mimari Restorasyon$1.950
Mimari Kentsel Çevre Tasarımı$1.950
Kentsel Planlama$1.950
İnşaat Mühendisliği$1.950
Endüstri ve İnşaat Mühendisliği$1.950
Çevre Mühendisliği Teknosfer Güvenliği$1.950
Arazi Yönetimi Ve Kadastro$2.400
Taşımacılık Teknolojisi$1.950
İşletme (İnşaat Mühendisliğinde Endüstri Yönetimi)$1.750

Kategoriler

Son Yayınlanan Yazılar

Rusyada Okumak Hakkında

Diğer Üniversiteler

İletişim

Canlı Destek
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Nasıl Yardımcı olabilirim?