Sigma Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Paket Fiyatları

Rusya’da eğitim ücretleri bir çok ülkeye göre daha uygundur. Rusya üniversitelerinin Dünya sıralamasındaki konumu, her geçen yıl artan eğitimin kalitesi ve uygun fiyatlarıyla yurt dışında öğrenimlerine devam etmek isteyen öğrencilerimizin gözünde en iyi alternatiflerden biri haline gelmiştir.

Devlet ya da özel öğrenci yurtlarında ikamet eden, ortalama yaşam süren bir öğrenci aylık 250-300 USD bütçeyle hayatını sürdürebilir. Bu rakamlar bireye göre değişebilmekle beraber Rusya devletinin öngördüğü aylık harcamalar bu rakamın altındadır. Büyük şehirlerden gelen ve özel sosyal alışkanlıkları olan öğrenciler için 300 USD altında bir gideri baz almak hata olur. Rusyada eğitim kalitesi, üniversite harçları ve aylık giderleri baz alırsak bir öğrenci için Rusya’da üniversite okumak Dünyada en iyi seçeneklerden biri diyebiliriz.

Aşağıdaki tabloda şehirlere göre ortalama okul ücretleri, aylık yurt fiyatları ve şehirlere göre bir öğrencinin aylık masrafını görebilirsiniz.

 
ÜniversitelerFiyatlar
Kazan Federal Üniversitesi$6000
Moskova Devlet Üniversitesi$9500
Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Üniversitesi$6000
Kazan Enerji Üniversitesi$4800
Kazan Veterinerlik Üniversitesi$4400
Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi$4600
Ural Federal Üniversitesi$5500
St.Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi$7200
St.Petersburg Devlet Üniversitesi$7400
Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi$7500
Kazan Federal Üniversitesi (İNGİLİZCE) $6800

-Bütün evraklarınızın yeminli tercümanlar eşliğinde Rusça'ya çevrilmesi

-Bütün evraklarınızın noter tasdikinin yapılması

-Üniversite Başvuru Ücreti

-Okul kabul mektubunun başvurusu ve Kabul mektubu başvuru harç ücreti

-Vize davetiyesi , vize bedeli , vize davetiye kargo bedeli

-1 Yıllık Sağlık Sigortası

-Oturma İzni ücreti

-Hazırlık üniversite ücreti

-Üniversite yurdu konaklama bedeli

-Rusya'da kullanılan sim kart açtırma ücreti ve 1 Aylık paket ücreti

-1 Senelik Danışmanlık Ücreti

-Havaalanı Karşılama Hizmeti

-Yurda yerleşilene kadar ki ulaşım ücreti

-20KG Valiz haklı Uçak Biletiniz

-Rusya’ya gitmeden önce 1 aylık A1-A2 Online Rusça kursu

-Rusya’ya varıldığında öğrencinin 2 günlük Otel ücreti

-Rusya’da  vize uzatma ücreti

-Rusyada yapılacak Covid testi ücreti

Danışmanımız eğitim süresi boyunca Rusya'da olduğu için her zaman telefonla ulaşma imkanınız olacaktır.

 

1-Öğrenci Rusyaya ilk geldiği zaman konaklamasını diğer firmaların aksine hostel yerine tek kişilik lüx otellerde yapmaktadır bu sayede her öğrencinin bir mahremiyet alanı oluşmuş olur ve eşyalarının kaybolması ile ilgili herhangi bir endişe yaşamaz.

2-Rusya’da her üniversinin ve bu üniversitelerin bölümlerinin zorluğu farklıdır ve tecrübemizden ötürü isteyen her öğrencinin sene sonunda sadece rusça seviyesine bakarak bölüm tavsiyesi verebiliyoruz.

3-Sigma Yurtdışı Eğitim danışmanlığı alan her öğrenci Rusyada taksiye nasıl binilir? Hangi atm’den en uygun kurla para çekerim? Harita uygulaması nasıl kullanılır? Para bozdurmak için hangi bankaya gitmeliyim? Gibi sorular için özel olarak hazırlanmış video paketi alıp Rusyaya gittiği zaman herhangi bir sorunla karşılaştığı zaman kendisi reaksiyon verebilecektir.

4-Danışmanımızın olmadığı şehirde çalışmayız bu yüzden geldiğiniz şehirde kalıcı danışmanımıza herhangi bir sorun halinde gönül rahatlığı ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

5-Öğrenci hazırlık senesinden sonra Sigma Eğitim Danışmanlık ile konuşarak bölüm kaydı video paketini alarak kendi bölüm kaydını kendisi yapabilmektedir.

 

1-Ön kayıt bedeli 1500$ olmak ile beraber Sigma Eğitim Danışmanlığından kaynaklanan herhangi bir hatada ücretin 100% iadesi yapılmaktadır.

2-Paket içerisindeki maddelerin hepsi birbiri ile bağlantılı olduğundan paket içerisinde ekleme veya çıkarma yapılmamaktadır.

3-Rusyada okunan her Üniversitenin kendi yurtları vardır ve öğrenci üniversite seçimi yapmadan hemen önce Sigma Eğitim öğrenciye yurtlarla ilgili bilgi ve fotoğraf sağlamaktadır bu yüzden öğrenci Rusyaya gitti zaman yurtlarla ilgili beklentisini yüksek tutmamalıdır.

4-Covid ve Aşırı talepten dolayı Vize uzatma ve Davetiye konusunda gecikmeler yaşanabilmektedir ve öğrencinin bu konuda sabırlı olmasını tavsiye ediyoruz.

5-Bazı Üniversitelerde yurt odaları konusunda öğrencilerimize ayrıcalık tanımaktayız ama yine bazı Üniversitelerde Yurt odaları Yurt müdürleri tarafından tahin edilmektedir ve bu konuya karışamamaktayız.

6-Öğrenci 1500$ Ön kayıt ödemesini yaptıktan sonra evraklarının hazırlanmasını bekler ve Üniversite kaydı yapılır. Kayıt kesinleştikten sonra öğrenciden geriye kalan %50lik ücret alınır ve öğrencinin davetiyesinin çıkması ardından geriye kalan ücret Sigm Eğitim Danışmanlığı tarafından alınır.

7-Öğrenci eğer kendi kendine vazgeçerse 1500$lık Ön kayıt bedelinin iadesi yapılmaz.

8-Öğrencilerin bütün ödemeleri zamanında yapılması tavsiye edilir geç ödemeden dolayı kaynaklanan bir sorunda Sigma Eğitim Danışmanlığı herhangi bir sorumluluk Kabul etmez.